1 / 3 -->

ZASE HRAJEME - 14. 6. NA MĚLNÍKU!!!
Historický dvůr v pasáži Koruna na náměstí Míru bude podruhé svědkem ŠatlavaFestu. Před setměním zahrají v neděli 14. června kapely Lykke til a Le hAnam a za soumraku se rozběhnou nejlepší filmy letošního AniFestu, třeboňské přehlídky animovaných filmů z celého světa. Kdo si chce užít prima nedělní podvečer a večer, je srdečně zván. Hudba je pohodová a příjemná, veselý cross-pop a přemýšlivá keltská, bretaňská a irská muzika v podání mělnických, pražských a labskoústeckých hudebníků. Filmy jsou krátké, hravé a hlavně animované Přijďte se podívat do dvora vedle restaurace U Šatlavy.

Začátek: 17.00
Vstupné: 50 korun, během projekce AniFestu vstup zdarma


KONCERT V HOTELU OLYMPIONIK
Máme pro vás nečekaný dárek! Vářa se nám vrátil z Číny, a tak jsme se v eufórii bleskově rozhodli opět před vašimi zraky zahrát. Těšit se můžete na velkolepou podívanou a my se zase těšíme na vás.

Kdy a kde?
SOBOTA 24. 1. 2009
čas: 19.30
místo: sál hotelu Olympionik (u autobusového nádraží v Mělníku)
vstupné: dobrovolné

PAUZA
Ve svěží náladě jsme absolvovali letní koncerty na festivalech a pak zamávali Vářovi, který odcestoval na půl roku do Číny. Studuje sinologii a jistě se z pekingské univerzity vrátí bohatší o několik čínských znaků. Snad nám ho tam moc nezfušujou a bude mu to od února hrát zase jako zamlada. Právě tedy prožíváme čínský (podzimně-zimní) spánek. Stále jsou ale ke stažení nějaké naše věci nahrané svépomocí nebo na koncertech. Jeho zážitky a poznatky můžete sledovat na vara.melnicek.cz.

ŠATLAVAFEST - KAPELY A FILMY
!!! Z důvodu nemoci Bonda Lykke til na ŠatlavaFestu bohužel nevystoupí !!!
Chystáme pro vás zbrusu novou akci. V pátek 13. června na mělnickém kopci, tedy v samotném centru města - ve dvoře vedle restaurace U Šatlavy, uslyšíte od 18 hodin mělnické kapely Colosal (ground-pop), Jezevčík Kamil (girls'n'roll) a liberecký všehochuť revival Swallow This.
Úderem 22. hodiny dozní hudba a rozsvítí se oko projektoru. Přítomní zhlédnou asi hodinové pásmo "To nejlepší z AniFestu 2008". Jde o oficiální pásmo nejlepších animovaných filmů letošní třeboňské přehlídky, sestavili ho pořadatelé ze snímků z celého světa oceněných například v těchto kategoriích: nejlepší televizní film nebo seriál; nejlepší videoklip, reklama, znělka; nejlepší velice krátký film; nejlepší internetová animace. Pásmo doplněné dalšími krátkými snímky je určeno pro projekce po celé zemi (nebo Zemi?) a my budeme mít možnost si ho díky Filmovému klubu Mělník vychutnat i u nás nad soutokem.
Vstupné je 50 korun, na projekci po 22. hodině je vstup volný. Občerstvení zajišťuje restaurace U Šatlavy.

NOVÉ FOTKY
V rubrice "FOTOGALERIE" jsou nové fotky z koncertu v Bratislavě, v Plzni a na pražském festivalu Out of Home 2008.

FESTIVAL KLÍČ 2008 V PLZNI

exkluzivní rozhovor s kapelou

Publikum o zhruba 1500 lidech na národním skautském festivalu Klíč v Plzni překypovalo energií vybuchující v mávání, tančení, skákání a řevu, které doprovázely všechny písně našeho koncertu. Diváci hlasitě podpořili zpěvové linky bonusu v písni Prérie i letité hymny "Junáci, vzhůru, volá den!", kterou jsme pro junácké hnutí nahráli v březnu. Les rukou nad hlavami nám pomáhal držet rytmus, aby se nakonec dočkal podpisů od rytmického mága Rushe, jeho bratra Fendra (který se během řádění na pódiu stal miláčkem divaček) a dalších členů kapely. Jako překvapení na závěr jsme dostali festivalová trička. Jsou pěkná a my si jich vážíme (a nebudeme je prát). Po příjemně náročné autogramiádě nás svými otázkami rozebrali redaktoři festivalového časopisu, jimž děkujeme za zájem. Také ještě jednou děkujeme odvážným pořadatelům-řidičům, kteří pro nás přijeli na Mělník a taky nás v noci bezpečně dopravili zpět. Těšíme se na další skautskou akci. A ještě něco: Nejlepší je Slon!!!

NOVÉ MP3 Z BRATISLAVY
Ahoj, tak na stránkách - konkrétně v rubrice download - přibylo 5 nahrávek z koncertu v PKO Bratislava.
Dále je ke stažení nová písnička - KOFOLA - nahraná koncem února 2008 v pražském nahrávacím studiu STUDIO NAHOŘE...
Přejeme příjemný poslech;-)

LYKKE TIL NA "OUT OF HOME"
Kapela Lykke til zahraje na festivalu Out of Home. Headlinerem festivalu je britská kapela Fun da Mental. Hudební částí festivalu bude předcházet sportovní klání pro děti z dětských domovů. Výtěžek z celé akce bude věnován na konto projektu o.p.s. Rozmarýna, které se problematikou integrace dětí z dětských domovů do společnosti dlouhodobě zabývá. Lístky lze zakoupit v předprodeji v síti Ticketpro za 250 Kč či na místě za 350 Kč...KAPELA LYKKE TIL ZAHRÁLA NA SLOVENSKU
16. dubna 2008 jsme zahráli na benefičním koncertu
KDN (Klubu Detskej Nádeje) v sále PKO v Bratislavě.

19:15 - Peter Cmorík - 1. místo Slovensko hľadá Superstar II
19:35 - Lykke til (CZ) - mělnická cross-popová skupina
20:35 - POLEMIC - úspěšná ska-rocková slovenská skupina
21:30 - Vetroplach - vítezové Coca-Cola popstar hrající pop-rock
22:25 - Tučnolist - festivalová kapela hrající "post-pop beat"

Akci moderovala současná nejúspěšnější slovenská moderátorka Adela Banášová.

Organizátor: Klub Detskej Nádeje
Spoluorganizátor: BKIS
Hlavní sponzor: Liga proti rakovině

Mediální partneři akce:
TV JOJ
Zoznam.sk
EurActiv.sk
.týždeň
festival Lumen

Ostatní partneři:
Reliart
Corvus Arma - historický šerm

KONCERT V DIANĚ
Koncert, kterým jsme zakončili festival dokumentárních filmů Jeden svět na Mělníku, měl pěknou atmosféru. Po skvělých Le hAnam zahráli převzatý čínský rock a bigbít pánové z pražského Kungpaa a slušně zaplněnou restauraci Diana jsme pak mohli prolnout svými tóny i my. Což bylo samozřejmě vzrušující, protože jsme si byli s diváky tak blízko, že jsme mysleli, že nás je v kapele šedesát. Byl to jeden z nejlepších zážitků našeho společného hraní vůbec. Díky!

KONCERT - JEDEN SVĚT
V poslední den mělnické části festivalu dokumentárních filmů Jeden svět se uskuteční koncert kapel Le hAnam, Kungpao a Lykke til. Mělnicko-pražsko-ústeckou skupinu zdobí umění legendárních Keltů, slunné Bretaně i deštivého Skotska. Pražští sinologové přivezou převzaté čínské rockové písně, které mimo jiných slyšelo v jejich podání už na 300 milionů diváků novoročního pořadu šanghajské televize - a teď máte možnost vy. Domácí "šťastní hoši" (lykke til je v norštině hodně štěstí) nabídnou své původní "cross-popové" hraní k pobavení, poplakání i pozasmání.
Začátek v sobotu 15. března v mělnické restauraci Diana od 21 hodin (tedy po skončení promítání filmu Dámy v bílém v kině Sokol). Více na stránkách kapel...

Z KONCERTU V LIBERCI
Cestu na sever zkomplikoval opět Bond. Stejně jako už při cestě do Bratislavy zabloudil. Sjel z průtahu dvakrát špatně. Ale nakonec díky své vrozené prostorové orientaci dovedl desetičlennou výpravu po krátké prohlídce ulic města k cíli - na Nerudovo náměstí. Čekala nás hospůdka Černý kůň, starodávně vyzdobená a především Kofolou, romadúrem a pivem oplývající. Tamní publikum, které zcela obsadilo stoly v 50místném sálku, je hudbě očividně nakloněno, a tak bedlivě poslouchalo - což nemusí být vždy pravidlem - a podupávalo, pokyvovalo, v náznacích i tančilo a tleskalo. I proto se nám hrálo prímově. Pan zvukař to pěkně poladil, takže Bondovi bylo konečně jednou i v hospodě řádně rozumět. Po nás to rozbalila liberecká revivalová kapela Swallow This, písně různých interpretů přednášeli její tři zpěváci více než energicky a publikum nadšeně tančilo, aplaudovalo a emotivně prožívalo songy od U2, Cranberries a dalších. Takže, Ještěde, zas někdy!

DEPEŠE ZE STUDIA
Porod se zdařil, máme trojčata, dvě z nich jsou siamská. Jak to tedy bylo. Junácká hymna s dávným nápěvem a moderní vizáží šla hladce ven. Junácká hymna pro festival Klíč 2008 a naše chutná Kofola se spojily svými těly a jen hlavičku mají každá svoji. Co to znamená? Že hudba je tatáž a text se různí. Počkejte si na zázrak - již brzy je vyvěsíme na tuhle lykketilní nástěnku.

KONCERT V DIANĚ
Ahoj, příjďte se podívat v sobotu 9. února na koncert kapel Lykke til a After Shave (Neratovice) do restaurace Diana ("Liďák") na Mělníku.
Začátek koncertu ve 20:00, vstupné 40Kč.