OUT OF HOME - TISKOVÁ ZPRÁVA

2. ročník festivalu OUT of HOME 2008

hudební festival pro veřejnost, který podporuje integraci dětí z dětských domovů do společnosti

KDY: 17. května od 14 hodin
KDE: ostrov Štvanice, Praha

Line-up Festivalu Out of Home 2008:
Hlavní stage

13:00 – 13:30 Niceland
14:00 – 14:50 Eggnoise
15:20 – 16:10 Southpaw
16:40 – 17:30 Temperamento
18:00 – 18:50 Iva Frühlingová
19:20 – 20:10 Gipsy.cz – křest nového alba
20:45 – vyhlášení vítězů sportovního klání
21:00 – 22:00 Fun da Mental /UK/
22:30 – 23:20 Eddie Stoilow

Druhá stage:
13.30 – 14:10 Lykke til
14:40 – 15:30 Post It
16:00 – 16:50 4signs
17:20 – 18:10 One Night Band
18:40 – 19:30 Navigators
20:10 – 21:00 Lenka Dusilová
21:45 – 22:35 Roe-Deer

V sobotu 17. května se uskuteční již druhý ročník hudebně-sportovního festivalu Out of Home 2008 zaměřeného na podporu integrace dětí z dětských domovů do společnosti. Headlinerem festivalu, který se letos koná na pražském ostrově Štvanice, bude britska world danceová kapela Fun da Mental, z dalších interpretů vystoupí například Iva Frühlingová, Lenka Dusilová či kapely Gipsy.cz, Roe-Deer, Southpaw, Lykke til, Eggnoise, Post It a Tempramento. Kapela Gipsy.cz navíc na hlavním pódiu festivalu pokřtí svou novou desku. Hudební části festivalu bude předcházet sportovní klání pro děti z dětských domovů, které proběhne v dopoledních hodinách areálu AC Sparta Praha. Organizátoři počítají s účastí 250 dětí z dětských domovů z celé republiky.

Festival Out of Home se od ostatních akcí svého druhu liší podstatnou skutečností – výtěžek z akce bude věnován na konto projektů o.p.s. Rozmarýna. „Rozmarýnu jsme vybrali a oslovili z toho důvodu, že jde o velmi sympatické a činorodé sdružení, které má snahu řešit daný problém a věnuje se integraci dětí z dětských domovů do společnosti velmi seriózně a na profesionální úrovni," říká organizátorka festivalu Out of Home Klára Chábová. Organizátoři festivalu se spolu s členy o.p.s. Rozmarýna zúčastňují celoročních výjezdů do dětských domovů, kam vozí dětem víkendové programy a tráví s nimi volný čas. „Součástí letošní výjezdové kampaně jsou také diskuse s dětmi ve věku 15 až 18 let, na kterých jim představujeme různé profese, jako je barman, kadeřník či umělecký kovář. Při výběru profese je potřeba stát na zemi, umět ohodnotit své schopnosti. Ne každý může být modelka, nebo herec. Je dobré, když se v dětech posiluje sebevědomí, ale na druhou stranu je potřeba, aby poznaly realitu,“ doplňuje koordinátorka výjezdů Markéta Smetanová z týmu Out of Home. „S dětmi si na výjezdech o jejich budoucnosti povídáme, sdělujeme jim životní zkušenosti a snažíme se jim poradit. Na závěr pak vyplňují dotazník týkající se jejich představ o životě, který budou muset žít, až opustí dětský domov," dodává Smetanová. Dotazník bude zpracován do ucelené publikace, kterou organizátoři festivalu a členové o.p.s. Rozmarýna v brzké době představí odborné veřejnosti a politikům. Festival Out of Home slouží především jako komunikační nástroj problému integrace dětí, sami organizátoři se pak snaží děti z domovů do jeho organizace zapojovat.

Součástí hudebního festivalu Out of Home v areálu Štvanice bude také již tradičně sportovní, divadelní a filmová zóna, nabízející mnoho zajímavých aktivit. K vidění zde budou například skateboardové a BMX exhibice na rampě, zájemci si budou moci vyzkoušet skákací boty Poweriser, zhlédnout představení divadla DISK či projekce hudebních klipů, namalovat své snowboardové prkno. Připravena je také barmanská show a služby profesionálního kadeřníka. Další informace o festivalu Out of Home 2008 lze nalézt na stránkách www.mimodomov.cz.
Vstupenky na festival Out of Home lze zakoupit v předprodeji v síti Ticketpro za 250 Kč či na místě za 350 Kč. K dostání budou také s vsítí Ticketstream. Vstupné pro děti od 6 do 12 let 170 Kč, dítě do 5 let zdarma, návštěvníci s průkazem ZTP včetně doprovodu 200 Kč.

Generální partner festivalu Out of Home:
RWE

Hlavní partneři:
Hlavní město Praha
AC Sparta Praha
GTS International
Impuls
X Zone Media, s.r.o.
Newton Media

Festival podporuje:
Nadace Lívie a Václava Klausových (děti se v neděli 18. května zúčastní bezplatné prohlídky Pražského hradu)

Sdružení Rozmarýna, o.p.s. pomáhá lidem, kteří: vyrůstají v dětském domově, výchovném ústavě apod., během jednoho roku budou muset výchovné zařízení opustit a postavit se na vlastní nohy, dětský domov opustili a snaží se naučit žít v normální společnosti, pochází z nefunkčních rodin, ulice. Nabízí rozvoj komunikačních dovedností, motivace, zodpovědnosti, podporu při získání trvalého zaměstnání, podporu při získání trvalého bydlení, podporu dalšího vzdělávání, při rozvoji osobních zájmů – pomoc úspěšně se integrovat do společnosti.

Out of Home
Sdružení Roymarýna, o.p.s.