MF Dnes (21.12.2007 - Lucie Zikmundová) - Ledecký zazpívá na trzích
Zpěvák vystoupí v Kralupech nad Vltavou, tři rockové kapely v Mělníku

Mělník, Kralupy nad Vltavou - Pestrý hudební večer čeká návštěvníky mělnického Masarykova kulturního domu v pátek 21. prosince. Kapely Lykke til a Jezevčík Kamil odstartují koncert v 19.30 v malém sále. Obyvatelé z Kralup nad Vltavou zase mohou na předvánoční shon zapomenout při programu 23. prosince na vánočních trzích, kde vystoupí mimo jiné zpěvák Janek Ledecký.

Předvánoční rock

„Všechny mělnické skupiny hrají jiný druh rocku a každá ho kvůli jeho nejednoznačné zařaditelnosti do konkrétního stylu nazývá po svém. Kapela Colosal, která spolu se skupinami Lykke til a Jezevčík Kamil měla vystoupit, ale hrát nebude. Důvodem je onemocnění člena kapely. Náhradu zatím nemáme. Mladá děvčata z Jezevčíka Kamila svým sebevědomým pojetím kneek style rocku určitě mnohé překvapí,“ nastínil Ondřej Tichota z kapely Lykke til, která ve svém cross-popu snoubí pop-rock s prvky swingu, reggae i funky. „Záměrně koncert pořádáme každoročně poslední pátek před Vánoci, kdy se chceme sejít se svými kamarády, příznivci mělnické muziky a gurmány dobré nálady,“ pozval Ondřej Tichota na koncert. Vstupné je 60 korun.

„Chceme natočit na přelomu zimy a jara cédéčko, kde zachytíme dosavadní tvorbu. A tu dnes kompletně zahrajeme mělnickému publiku. Zahrajeme tři nové kusy, které vznikly letos na podzim. Ani jeden z nich není zrovna ploužák, takže by mohlo být pěkně veselo,“ věří Ondřej Tichota.

S kapelou v úterý potěšil koncertem pacienty ve věku od 3 do 15 let bratislavské dětské fakultní nemocnice v Kramároch. Akci pořádal Klub dětskej náděje, mělnická skupina zahrála pro zhruba sedmdesát pacientů, kterým zdravotní stav neumožnil strávit Vánoce doma. „Naši diváci je tak prožijí na onkologii, ORL, chirurgii, psychiatrii, na kožním a na několika dalších odděleních,“ přiblížil Tichota. Koncert si užili hlavně ti nejmenší, kteří také mezi písničkami v soutěžích vyhrávali plyšáky, batůžky a další dárky.

„Kdo si přišel pro cenu, měl říct takové slovenské slovo, jehož význam bychom my, Češi, neznali. Několikrát nás dostali – například na fúrik, což je kolečko, v němž se vozí třeba stavební materiál,“ doplnil mělnický muzikant. Pořadatelům z Klubu dětskej náděje se Lykke til zalíbil, takže ho pozval na svoji velkou benefiční akci pro veřejnost v květnu.

Po celé odpoledne se bude v Kralupech nad Vltavou na vánočních trzích v neděli 23. prosince konat na náměstí zajímavý kulturní program. Lidé si tak mohou na chvíli odpočinout od předvánočního shonu.

Upír Krejčí v Kralupech
Program začne ve 14.00 vystoupením dětí z kroužků kralupského Domu dětí a mládeže, o hodinu později se představí Václav Upír Krejčí se svojí šou. Koledy budou od 16.00 zpívat studenti kralupského Dvořákova gymnázia. Překvapením bude jistě i koncert Janka Ledeckého v doprovodu Nosticova kvarteta, vystoupení začíná v 17.00. Návštěvníci trhů se pak mohou přesunout do kostela, kde vystoupí operní pěvkyně Marie Koupilová-Tichá. Program bude na náměstí pokračovat v 18 hodin Živým Betlémem v podání dětí ze ZUŠ Velvary a akce skončí zvonohrou mezi 19. a 20. hodinou.