Mělnicko - Lykke til: Mňága a Žďorp nás odkojila

Lhotka - Na letošním Lhotka festu hrálo deset kapel, jen jediná byla mělnická. Pořadatel dal šanci mladým klukům, kteří spolu hrají teprve chvíli. Kapela Lykke til zahrála hned v úvodu festivalu. Na otázky odpovídal převážně kapelník Ondřej Tichota, v pozadí nechyběly ale ani další členové kapely.

Brali jste jako závazek, že jste ve Lhotce reprezentovali Mělnicko?
"Byli jsme moc rádi, že jsme se tady mohli zahrát, ač jsme věděli, ža tady bude málo lidí. Určitě je to příležitost. Že jsme na festu jediná mělnická kapela, ta nás těší, že jsme mohli reprezentovat a doufám, že jsme to zvládli."

Jak se vám hrálo? Byli jste vůbec na nějaké větší akci?
"Moc pěkně. Nemůžeme ale posoudit, jak to znělo, protože my slyšíme úplně jinak, než lidi, co jsou vpředu. Tohle je zatím největší akce."

Vím, že už máte album, jaké písně z něj mohou posluchači slyšet?
"Natočili jsme ho v únoru. Byl to takový pokus o cédéčko, abychom se dostali na takovéhle akce, tak abychom měli nějaké představení. Je na něm šest líbivých písní. Nahráli jsme ho svépomocí, ve vypůjčených prostorech. Bylo to naše první nahrávání, takže kvalita není úplně nějvyšší, ale teď už víme, jak na to."

Takže plánujete další cédéčko?
"Určitě chceme nahrát další věci, co jsme udělali. Vjde letos na podzim, abychom to stihli do vánočního termínu, aby ho mohli kupovat rodiče dětem k Vánocům (smích)."

Jaký styl hudby vás vystihuje?
"Rozhodně se nikam neškatulkujeme, což je vidět na písničkách. Neco je poprock, některé písně jsou ovlivněné třeba reggae. Máme ale i náznak funky. My si říkáme poprocková kapela."

Slýcháte často srovnání, že hrajete jako Mňága a Žďorp?
"Ano, vyrůstali jsme na tom, tak je to znát. Je tam vliv z našich náctiletých let. Není to prvoplánový, písničky vznikají z nás. Rozhodně se jí nechceme podobat a následovat ji nehodláme."

Jaký si jako kapela kladete cíl?
"Ten nejvyšší. Hrát co nejvíc. Pro nás je důležité hrát, je jedno kde, hlavně, že to lidi bude bavit."

Kde budete v sezoně ještě hrát?
"V Novém Strašecí na festivalu se zahrajeme 3. září a o sedm dní později v restauraci U Jelínků ve Vehlovicích na festivalu SOSfest."

Pořadatel vám dal šanci, i když tvrdil, že máte co dohánět. Cítíte to také tak?
"Nám nic neuteklo, takže nemáme co dohánět, ale máme na sobě rozhodně co zlepšovat. My nikoho nedoháníme, ale jedeme vlastní cestou."